Červen 2007

Lordi-Videoklip Children of the night (live)

28. června 2007 v 15:49 | Fantomas
Prosím klikněte na tenhle banner....fakt vás to nic stát NEBUDE..... Aukro.cz - Aukce Online

Lordi-Videoklip Devil Is A Loser

28. června 2007 v 15:46 | Fantomas

Lordi-Videoklip It Snow In Hell

28. června 2007 v 15:45 | Fantomas

Lordi-Videoklip Blood Red Sandman

28. června 2007 v 15:43 | Fantomas


Lordi-Videoklip Who´s Your Daddy?

28. června 2007 v 15:36 | Fantomas

Lordi-Videoklip Hard Rock Hallelujah (Eurovision)

28. června 2007 v 15:35 | Fantomas
Prosím klikněte na tenhle banner......fakt vás to nic stát NEBUDE.....
Nejlepší místo pro nákup a prodej

Lordi-Videoklip Hard Rock Hallelujah

28. června 2007 v 15:32 | Fantomas
Prosím klikněte na tenhle banner....fakt vás to nic stát NEBUDE.....
Nejlepší místo pro nákup a prodej

Lordi-Historie

28. června 2007 v 15:29 | Fantomas
Není tomu zase tak dávno, kdy v evropské hard-rockové hudbě držely neochvějně nadvládu dvě velmoci - Německo a Velká Británie. V posledních deseti letech se však dere na výsluní i nová kolébka originální metalové hudby - Finsko. Finská hudba vychází především z tradičních melodických lidových prvků a skandinávských mýtických a mystických témat. Ovlivněná evropskou vlnou hard rocku 80. let se zrodila ve Finsku taková jména jako Stratovarius, His Infernal Majesty, Nightwish, Sonata Arctica či Apocalyptica. Poměrně novou kapelou, která si však již získala své fanoušky po celém světě, je kapela Lordi. Na sklonku roku 2004, kdy již měla formace na svém kontě dvě řadová alba, přešla pod ochranná křídla labelu Sanctuary Records. V rámci zviditelnění a propagace vychází 14. února 2005 u dceřiného vydavatelství Mayan Records hybridní album The Monster Show. Je to kombinace debutu Get Heavy (2002) a druhého alba The Monsterican Dream (2004), doplněná o nový materiál a DVD, které bude obsahovat tři videoklipy (Blood Red Sandman, The Devil Is A Loser a Would You Love A Monsterman).
Z názvu nového alba i z vizáže protagonistů lze snadno usuzovat na hororově laděné seskupení. Přestože prezentovaný vzhled kapely působí místy až nechutným dojmem, nelze to samé v žádném případě tvrdit o hudebním výstupu těchto strašidelných hudebníků. Materiál představený na albu The Monster Show je skvěle odvedenou prací všech zúčastněných. Především producent Hiili Hiilesmaa (HIM, Sentenced, Amorphis, Apocalyptica, Waltari, Moonspell) má na výsledném zvuku nesporný podíl. Jeho vedení vtisklo hudbě hymnický nádech a heavy metal povýšilo o symfonickou složku. Propracované kompozice a prvotřídně užité klávesové podklady daly kytarové hudbě novou dimenzi. Lordi, frontman a zpěvák kapely, přispěl svým jemně zastřeným a chraplavým hlasem k nádechu tajemna. Poslech vás nutně svádí k evokaci stylu hudby Kiss či Roba Zombiho. Hutný kytarový zvuk, chtělo by se říct vzor Metallica '91, basa posazená do středních pozic a hlavně precizně užité klávesy dávají posluchači zcela zapomenout na klasický vzor kompozice heavy-metalových songů (až po hlubším zaposlouchání si vlastně uvědomíme, že sólová kytara je užita jen minimálně a v některých skladbách zcela chybí). Skladby se na albu nesou od pomalých balad přes střední houpavé tempo až po rychlejší kompozice. Již názvy titulů napovídají, že obsah textů nezůstane dlužen nic vzhledu a image kapely:
1. Threatical Trailer
2. Bring It On
3. Blood Red Sandman
4. My Heaven Is Your Hell
5. Would You Love A Monsterman
6. Devil Is A Loser
7. Icon Of Dominance
8. The Children Of The Night
9. Shotgun Divorce
10. Forsaken Fashion Dolls
11. Wake The Snake
12. Rock The Hell Outa You
Přestože já osobně raději dávám přednost melodickému speed-metalu, musím uznat, že mě toto album oslovilo. Není to typ alba, který bych poslouchal stále dokola a nemohl se ho nabažit, ale spíš album, na které si člověk musí udělat čas a mít na něj náladu. Když je potom v takovém rozpoložení, působí tato hudba kouzelně až mámivě. Každý, kdo toto zažije, bude dobře vědět, o čem je řeč. Kvalitně odvedená práce se tomuto albu rozhodně upřít nedá. Zcela jistě si najde Lordi nové a nové posluchače, a to i mezi těmi, které image kapely natolik neoslovuje, stejně jako mě. Když se nebudete bát a překonáte počáteční obavy ze vzhledu, budete odměněni moderním heavy metalem. Tahle partička za poslech rozhodně stojí. Pro úplnost uvádím ještě jmenovitě osazenstvo kapely:
Lordi - vokály, komponování
Amen - kytary, backing vokály
Kalma - basa, backing vokály
Kita - bicí, perkuse, backing vokály
Enary - klávesy, backing vokály


Aukro 3

23. června 2007 v 15:33 | Fantomas
Aukro.cz - Aukce Online
Prosím klikněte na tento banner! Opravdu vás to nic stát nebude! Když se zapojíte do partnerského programu, můžete vydělávat až 800 kč denně! A navíc tam seženete uplně všechno!

Nightwish-Videoklip Elvenpath

23. června 2007 v 15:27 | Fantomas
Prosím klikněte na tenhle banner. Fakt vás to nic stát NEBUDE!!!
Aukro.cz - Aukce Online

NIghtwish-Videoklip Creek Mary's Blood

23. června 2007 v 15:26 | Fantomas

Nightwish-Videoklip Carpenter

23. června 2007 v 15:24 | Fantomas

Nightwish-Videoklip Bless the Child

23. června 2007 v 15:23 | Fantomas

Nightwish-Videoklip She Is My Sin

23. června 2007 v 15:22 | Fantomas

Nightwish-Videoklip Planet Hell

23. června 2007 v 15:21 | Fantomas


Nightwish-Videoklip Wishmaster with Van Helsing

23. června 2007 v 15:14
Prosím klikněte na tenhle banner, fakt vás to nic stát nebude a podpoříte tím tento blog!
Aukro.cz