Červen 2008

Iron Maiden-Tři osudové okamžiky (video)

17. června 2008 v 10:03 | Dr.666In Flames-Videoklip Pinball Map

15. června 2008 v 17:07 | Dr.666

In Flames-Videoklip Leeches

15. června 2008 v 17:06 | Dr.666

In Flames-Videoklip Scream

15. června 2008 v 17:05 | Dr.666

In Flames-Videoklip Vacuum

15. června 2008 v 17:05 | Dr.666

In Flames-Videoklip Come Clarity

15. června 2008 v 17:04 | Dr.666

In Flames-Videoklip The Mirrors Truth

15. června 2008 v 17:03 | Dr.666

In Flames-Videoklip Only For The Weak

15. června 2008 v 17:02 | Dr.666

In Flames-Videoklip Ordinary Story

15. června 2008 v 17:01 | Dr.666

In Flames-Videoklip Take This Life

15. června 2008 v 16:59 | Dr.666

In Flames-Videoklip Dead End

15. června 2008 v 16:58 | Dr.666

In Flames-Historie

15. června 2008 v 16:57 | Dr.666
Počátky göteborské death / trash / melodic metalové kapely IN FLAMES sahají do roku 1990. Tehdy její zakládající členové, kteří věsměs působili v kapele Ceremonial Oath a někteří v kapele působí dodnes, nahráli první demo a poslali jej společnosti Wrong Again Records za účelem zisku smlouvy, což se jim povedlo. Hned další den začali psát album Lunar Strain, které zanedlouho nahráli. Album zaznamenalo úspěch. Od vzniku IN FLAMES se v kapele vystřídalo několik členů nebo hostů z dalších dnes skvělých metalových kapel (jen namátkou uveďme Daniela Erlandssona, Mikaela Stannea, Anderse Jivarpa či Niklase Engelina).
Po albu Lunar Strain natočili minialbum Subterranean, které bylo pro kapelu klíčovým okamžikem - vyneslo jim totiž smlouvu na další album u německé společnosti Nuclear Blast, u které vydávají dodnes. Od roku 1995, kdy skupina vydává s celosvětovým úspěchem desku Jester Race, která znamenala opět velký úspěch, tentokrát už ale celosvětový, formace začíná jezdit na turné. Během příštího roku sice nahráli IN FLAMES další album Whoracle, které vyšlo v roce 1997, ale také došlo uvnitř skupiny k událostem, které přiměly k nečekanému odchodu 2 zakládajících členů - Johana Larssona a Glenna Ljungströma. A tak od tohoto roku působí kapela ve složení Anders Fridén, Peter Iwers, Björn Gellote, Daniel Svensson a Jesper Strömblad. V této sestavě pokračovali v úspěšném turné po Evropě a poté absolvovali první dvě vystoupení v Japonsku, které přijalo IN FLAMES během týdenního pobytu velice vřele. Poté nahrávají desku Colony, zřejmě nejúspěšnější vůbec. Příštích pár měsíců strávily IN FLAMES na turné Colonization, které jim přineslo vyprodané stadiony téměř všude (USA, Evropa, Japonsko) a skvělé ohlasy. V srpnu 2000, po třech měsících ve studiu, vydávají IN FLAMES album Clayman. Prodejnost desky byla přímo ohromující a předchozí rekordní Colony je překonána během několika měsíců. Po účastech na festivalech společně třeba s kapelou Slipknot se kapela vydala na další celosvětové turné. Během roku 2000 zvládli IN FLAMES kolem 150 vystoupení, a tak si dopřáli zaslouženou přestávku. Během roku 2001 začíná skupina opět pracovat, uspořádá pár koncertů ve Švédsku včetně vystoupení v Göteborgu, které se objevilo ve 4 televizích a bylo živě vysíláno v rádiu. Poté se vydala na miniturné do Evropy, kde odehrála 13 koncertů před 20 000 fanoušky. V srpnu 2001 je také vydáno živé album The Tokyo Showdown - nahrané během turné po Japonsku v roce 2000.
Následně vyrážejí IN FLAMES na turné do USA a poté se pouštějí do natáčení dalšího, revolučního alba Reroute To Remain, které vyšlo v roce 2002. Zasloužená koncertní spolupráce se skupinami Slipknot, Mudvayne, Soulfly nebo Slayer jim umožnila sdílet svoji hudbu s jejich tak důležitými a početnými fanoušky. Poté další koncerty jak v USA, tak v Evropě, další festivaly, dokonce nahrazení slavných Linkin Park na obřím švédském festivale Hultsfred je už také počinem IN FLAMES. Den na to byla nabídnuta spolupráce s Metallicou na jejich koncertu v Madridu, který měl před 40 tisíci fanoušky obrovský úspěch. Práce na albu Soundtrack to Your Escape započala v roce 2003 a je předposledním CD počinem - také velmi úspěšným, zvláště kvůli skvělým textům a skvělému zvuku. 20. června vyšlo jejich naprosto první DVD, kde na dvou discích najdete některé videoklipy a záznamy koncertů, které režíroval dvorní režisér IN FLAMES Patric Ulaeus. 7. února 2006 po dvou letech vyšlo album Come Clarity. Come Clarity bylo přijato s velkým úspěchem jak v USA, tak v Evropě. Právě na těchto dvou kontinentech odehráli na jeho propagaci 160 skvělých a všude téměř vyprodaných koncertů jako headlineři. Potřetí se také v rámci tohoto turné i Praha, která vyděla 22 songů a skvělé představení, kterému úspěšně sekundovali předskokané Sepultura a Dagoba.
Dohromady za 15 let kapela, která u nás již třikrát vystupovala, vydala 14 různých desek, jak singlů, tak plných alb a je tak jednou z nejaktivnějších a nejstálejších metalových kapel na světě a určitě mají před sebou ještě skvostnou budoucnost, a to ještě nepočítám spoustu vedlejších projektů, které mají členové IN FLAMES rozpracované.

Avantasia-Videoklip Inside

5. června 2008 v 19:20 | Dr.666Avantasia-Videoklip Farewell

5. června 2008 v 19:16 | Dr.666

Avantasia-Videoklip Carry Me Over

5. června 2008 v 19:16 | Dr.666

Avantasia-Videoklip Lost In Space

5. června 2008 v 19:15 | Dr.666

Avantasia-Historie

5. června 2008 v 19:13 | Dr.666
Avantasia je projekt frontmana německé power-speed metalové bandy Edguy. Tobias, jak se tento zpěvák jmenuje dostal nápad vytvořit metalovou operu a tak začal pracovat. Jako první světlo světa spatřil singl k Avantasii s názvem Avantasia-Single. Bylo tomu roku 2000. Tento singlík se dočkal nečekaně velkého pozitivního ohlasu a tak Tobi pracoval dál. Za necelý rok už si mohli fanoušci koupit první plné cd Avantasie. Cd dostalo název Avantasia-The Metal Opera part. I. Tato placka se stala okamžitě jednou z nejkupovanějších metalových desek v té době. Tobi tak nezahálel a začal psát dál. Za rok měl hotovo a světlo světa spatřilo druhé pokračování s názvem Avantasia-The Metal Opera part.II. Jenom pro přiblížení uvedu pár lidiček, co se na cd podíleli: Tobias Sammet(Edguy), Michael Kiske(ex-Helloween, momentálně sólová karierá), Kai Hansen(GammaRay), David DeFeis(Virgin Steele), Andre Matos(ex-Shaman, ex-Angra, sólová karierá), Bob Catley, Oliver Hartmann(ex-At Vance, sólová kariera), Sharon Den Adel(Within Temptation). Rob Rock(ex-Axel Rudi Pell, sólová karierá), Ralf Zdiarstek, Henjo Richter(GammaRay), Markus Grosskopf(Helloween), Alex Holzwarth(ex-Rhapsody of fire, Dol Ammad), Eric Singer(ex-Alice Cooper, Kiss, ex-Black Sabbath), Norman Meiritz, Frank Tischer, Timo Tolkki(Stratovarius), Jens Ludwig(Edguy)! Tyto cd jak už jsem řekl se dali považovat za jakousi metalovou operu, která má i svůj příběh, avšak nikdy nebylo provedeno žádné představení příběhu. Na těchto cd se nejčastěji setkáme s prvky power metalu, které hraje i Edguy. Toto bylo však na nějakou dobu od Tobiho co se týče Avantasie to poslední, protože se naplno věnoval práci pro Edguy. Avšak v minulém roce začala být touha fanoušků po dalším pokračování tak velka, že ani Tobi neodolal. Tentokrát však už předem avizoval, že Avantasie nebude pokračovat jako metalová opera, ale prostě natočí cd, na které zařadí své hudební nápady, které se nehodí do tvorby Edguy. Jako první vydal opět singl, který nazval podle jedné z písniček z Avantasie "Lost in space". Tento singl obsahoval 2 cd nazvané jako Lost in space part. I a part.II. Již tato ochutnávka se dostala v žebříčku prodejnosti velmi vysoko(3-Švédsko; 4-Norsko; 9-Německo.....). To však ještě nebylo to hlavní. Toho jsme se dočkali 25. ledna 2008. Ano, tento den se do obchodů dostalo nové pokračování Avantasie s názvem"The Scarecrow".